درب ضد سرقت ترکیه ای و معرفی کامل آن
ژوئن 4, 2019
Show all

درب ضد سرقت چینی

 درب ضد سرقت چینی :

یک نوع دیگر از درب های ضد سرقت درب ضد سرقت چینی هستند همانطور که از نامشان مشخص است این نوع  درب ها ساخت وتولید شده از کشور چین هستند.تولید کنندگان این کشور سعی کرده اند درب هایی را که دارای کیفیتی شبیه کیفیت درب های ترکیه ای دارند تولید کند واز نظر طرح وظاهر تلاش کرده اند که تنوع زیاد ایجادکنند و درهمه ابعاد  تولید می کنند که بیشترین ابعاد 105در210سانتی متر است.

خصوصیات کلی درب های چینی:

۱- داشتن چشمی و یراق آلات درب.

۲- چارچوب :در این درب ها چارچوب تخت است واختلاف سطح بین قسمت بیرونی ولنگه کم است.

۳- اسکلت فولادی.

۴- قفل مرکزی.

۵- لولا وزبانهای درگیر:دراین نوع درب ها لولا پنهان است وقابل دیدن نیست.

۶- روکش:در این نوع از دربها روکش چند مورد است که میتوان به این صورت نام برد: اچ دی اف رنگ شده؛پی وی سی یا فلز با رنگ کوره ای مدل چوب است که درب ضد سرقت چینی اگر با روکش اچ دی اف باشد ازکیفیت بالاتری برخوردار است وهزینه بیشتری هم متقابلا دارد.

اچ دی اف:

یکی از روکش های مقاوم دربرابر رطوبت اچ دی اف می باشد که از روکش ام دی اف مقاوم تر است.این روکش بیشتر در کشورهایی چین-ترکیه –رمانی-مالزی ساخته وتولید می شود.

۷-جنس لایه میانی: پشم سنگ ماده ای که لایه میانی  این درب ها را پرمی کند و پشم سنگ از سنگ بازالت است و ازگروه سنگ های آذرین باقی مانده از کوه های آتش فشانی است.

نقش لایه میانی :

۱- بر اثر ضربه یا فشار ویا شکستگی درب سریع فرو نرود وازحالت اولیه خود خارج نشود.

۲- عایق خوبی برای صدا وحرارت شود و به دلیل عناصر مثل سیلیسیم وکلسیم و…  مقاومت آن دربرابر آتش بسیار زیاد است وباعث میشود که درب آتش نگیرد

۳- این نوع  ماده از رشد میکروب ها وحشرات موذی جلوگیری می کند.

برای اینکه تشخیص بدهیم لایه میانی را چه ماده ای پر کرده وآیا مفید وسودمند است  کافیست که چشمی درب را باز کرده وازآن قسمت لایه میانی راببینیم.

فریم انتظار:

در زمان دیوارچینی وقراردادن درب باید فریم انتظار را درست قرار دهیم که نکته اول باید یک سانتی متر بیشتر ازابعاد پشت تا پشت باشد ونکته دوم اینکه بزرگتر ازابعاد درب ضد سرقت باشد نکته سوم برای اینکه درست درب را نصب کنیم باید از سمت بیرون با هیچ نوع مصالحی پوشیده نشود ولی از سمت داخل بهتر است که پوشیده شود.

روش های نصب درب های ضد سرقت:

ابتدا لازم است بدانیم که برای اینکه بخواهیم یک درب را نصب کنیم چه اقدامی انجام دهیم ابتدا باید آن را تراز کنیم وازصاف بودن آن اطمینان خاطر داشته باشیم وبعد درب را در محل مورد نظر قراردهیم واز باز وبسته شدن آن اطمینان حاصل کنیم.

برای نصب دربهای چینی راه وروش های مختلفی وجود دارد یکی ازاین روش ها رول بلت است که در این روش نیازی به فریم انتظار نداریم وروش دیگری که به کارمی رود بااستفاده ازجوش دادن است و روش دیگر پیچ سر مته است .

ابعاد ساخت درب ضد سرقت چینی:

بطور کلی به دوقسمت تک لنگه ودولنگه تقسیم می شود که ابعاد تک لنگه   205 در  105سانتیمترو210در105سانتی متر است.در دولنگه ها 205در120سانتی متر و117در205سانتی متر می باشد.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *