توضیحات لازم در شناخت درب ضد سرقت چیست
ژوئن 4, 2019
درب ضد سرقت چینی
ژوئن 4, 2019
Show all

درب ضد سرقت ترکیه ای و معرفی کامل آن

درب ضد سرقت ترکیه ای :

درب های ضد سرقت انواع مختلفی دارد که یکی از آنها درب ضد سرقت ترکیه ای است که ازهمه نظر(کیفیت,ظاهری,قیمت) ازبقیه درب ها بهتر می باشد ودر رتبه اول درهمه کشورها قرارمیگرد وازنظر کیفیت دارای درجه بالایی می باشد وازنظر ایمنی  مکان های مورد نظر را از دزدان وسارقان حفاظت میکنند. این نوع دربها درکشور ترکیه ساخته شده است و دارای اشکال مختلف ورنگ های متفاوت هستند

ویژگی درب های ضد سرقت ترکیه ای:

هردرب دارای چهارچوب و روکش ولولاویراق آلات میباشد. سایزهای چهارچوب ولنگه درب های ضد سرقت در انواع های مختلف در بازار موجود است.

 بر روی این درها قابلیت وصل کردن چشمی وقفل شب بند و هروسیله ای که بر روی درب های دیگروجود دارد دراین درب ها هم قابل وصل شدن است.در این نوع درب ها لولاها مخفی نمی باشند وازسمت داخل قابل مشاهده هستند وتعداد این لولاها ۴عدد میباشد که توانایی تنظیم وریگلاژکردن درب ها را بر عهده دارد. در مورد چهارچوب این نوع درب ها میتوان گفت که  اختلاف سطح کمی بین سطح بیرونی چارچوب ولنگه درب زیاد است و دارای طول ۱۷ سانتی متراست ودر آنها از ورق های با ضخامت بیش از ۲/۱میلی متر استفاده میشود ولنگه این درب ها دارایی عرض ۹سانتی متر میباشد. .علاوه بر اینها کلیدهایی بر روی این درب ها می باشد که بیشتر تعداد هشت عدد می باشد.در مورد دستگیره هم میتوان گفت که دستگیرهای که دارای اهرم اند بر روی آنها سوار شده است.بر روی این نوع درب ها نوعی قفل متصل شده است که با چرخاندن کلید بطور همزمان همه زبانه ها از دو جهت وارد چهارچوب می شود. یکی از ویژگی های دیگر این نوع درب ها وزن سنگینی که دارند باعث با ارزشتر شدن این نوع درب ها می شود. درمورد نصب این گونه درب ها به مدت دو دقیقه نیاز است ونسبت به دربهای چینی وایرانی زمان بیشتری لازم است.

انواع روکش درب ها ی ضدسرقت:

 روکش در این نوع دربها به ۲ دسته کلی تقسیم میشوند ام دی اف روکش دار طبیعی چوب و یا ام دی اف روکش پی وی سی.

۱-ام دی اف روکش پی وی سی:

از ام دی اف موجود برای کابینت,درب های ضد سرقت و…استفاده میشود.دراین حالت ورقه های ام دی اف را با روکش های  کاغذی ویا ملامینه وارد نمی کنند واز روکش های پی وی سی استفاده میکند.پی وی سی همان پلی وینیل کلراید است که از صفحات پلاستیکی انعطاف پذیر تولید میشوند و به علت نرم وانعطاف پذیری بالای پی وی سی از آنها به عنوان روکش استفاده می کنند که طرح مورد نظر را روی ام دی اف اجرا می کنند وبعد از آن از روکش های پی وی سی با ضخامت های متغیر بین دو دهم تا چهار دهم روی آن وکیوم می کنند.این نوع روکش ها برای محیط مرطوب ونم دار ویا مکان هایی که درمعرض نور خورشید هستند بهتر است استفاده نشود زیرا چسبی که هنگام وکیوم کردن برروی ام دی اف استفاده می شود دردمای بالاتر از۸۰ درجه فعال می شود وباعث کوتاه شدن عمر این درب ها میشود ولازم است که بدانیم که درب های ضد سرقت ترکیه ای وایرانی بیشتر ازاین روکش استفاده می کنند.

۲-ام دی اف روکش دار طبیعی چوب:

  در ساخت درب های ضد سرقت ترکیه ای وایرانی ازاین روکش ها بطور قابل ملاحظه ای استفاده می شود .دراین نوع روکش ها یک ورقه از چوب برروی ام دی اف قرار می گرد که این لایه را میتوان از چوب های متفاوتی درست کرد.یکی ازرایج ترین ام دی اف روکش دار چوب روکش ملچ است.

درب ضد سرقت ترکیه ای ازلحاظ ساخت :

 به سه دسته کلی تقسیم میشود .۱- تک لنگه ۲-یک ونیم لنگه ۳-دولنگه تقسیم می شود که ساخت تک لنگه در سایز 114در218سانتی متر است.و در ساخت دولنگه اندازه آن 155در218سانتی متر الی 218در 200سانتی متر است .ودر ساخت یک ونیم لنگه 218در 135سانتی متر الی 218در 150سانتی متر است.

انواع درب های ضد سرقت ترکیه ای :

1- درب ضد سرقت ترک وارداتی

2- درب ضد سرقت ترک مونتاژداخل

 درب ضد سرقت ترکیه ای  وارداتی:

این نوع درب ها ازهمه درب های ضد سرقت بهتر وبا کیفیت ترهستند ومشخص است هرچه کیفیت بالاترباشد هزینه هم بالاتر میرود واین نوع دربها گران قیمت ترین دربهاست وکشور ساخت این دربها کشورترکیه میباشد.

درب ضد سرقت ترکیه ای مونتاژ داخل:

این نوع درب ها داخل هرکشور ایجاد میشود تمام قطعات را ازکشور اصلی(ترکیه)وارد میکنند وفقط مسعولیت مونتاژکردن(سوارکردن قطعات)را بر عهده دارند وبعد از آنها استفاده می کنند.واین نوع درب ها ازنظر ساختارو کیفیت و ظاهر شبیه درب های وارداتی می باشند.در این نوع درب ها از اجزای همه درب های ضدسرقت استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *