نکات مهم در هنگام خرید درب ضد سرقت
ژوئن 4, 2019
آشنایی با روکش چوب ام دی اف درب ضد سرقت
ژوئن 4, 2019
Show all

آشنایی با درب ضد حریق

درب ضد حریق

همه بلاهای طبیعی مثل سیل و زلزله و آتش سوزی باعث شد تا مردمان به سمت زندگی بروند که از آسیب آنها در امان باشند یکی از راه حل هایی که برای آتش سوزی انجام دادند درب ضد حریق بوده است که جان و مال مردم را از آتش در امان قرار میدهد.این درب ها در پاگرد پله های اضطراری ساختمان ها قرار دارند و در داخل این درب ها پشم سنگ نسوز استفاده میشود. درب ضد سرقت نیز در مواردی به صورت درب ضد حریق ساخته می شود که علاوه بر امنیت بالا از نظر ورود غیر مجاز در مقابل آتش نیز دارای امنیت بالا بوده و به آن درب ضد سرقت ضد حریق می گویند.

ویژگی های کلیدرب ضد حریق

مقاوم آتش سوزی برحسب زمان و ثانیه

ضخامت ورق فولادی در داخل درب از 1میلیمتر باید بیشتر باشد

دستگیره آن باید از نوع آنتی پانیک باشد

وزن بالای 100 کیلوگرم داشته باشد.

انواع درب های ضد حریق

درب های چوبی: در این نوع درب ها از چوب روسی که خشک شده است استفاده می کنیم و اصولا این چوب ها به صورت کشویی مونتاژ میشوند و چهارچوبی که در این درب ها استفاده میشود یا به صورت چوبی است یا به صورت فلزی و باید دانست که ضخامت این درب ها به صورت استاندارد و طبیعی 5 سانتی متر است و درابعاد مختلف میتوانیم آن رابسازیم.

درب های فلزی: در این نوع از درب های ضد حریق ضخامت لنگه ها 5 سانتی متر است و به وسیله جوش های آرگون درب ها را به هم متصل میکنند و بعد از مراحل تولید و مونتاژ رنگ آمیزی را انجام میدهند و دستگیرهای آن متحرک و قفل آن آنتی پنیک است.در داخل درب از پشم ضد سرقت استفاده میشود.

درب ضد حریق شیشه ای: برای مجتمع های مسکونی, تجاری, اداری کاربرد دارد و در هر طبقه درب هایی را نصب کرده اند تا درموقع آتش سوزی بتوان از آن محیط دور شد .

کاربرد درب ضد حریق:

درب های خروج اضطراری

درب های بیمارستانی

درب خزانه و انبار

در نیروهگاههای برق

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *